21.09.2016

Elbląg. Zabezpiecz swój plac budowy z JUPI

Jednym z lepszych sposobów na złodziei jest zainstalowanie na placu budowy monitoringu przemysłowego, który podniesie poziom bezpieczeństwa. Podgląd obrazu z zamocowanej kamery umożliwi kontrolę zarówno nad pracami wykonawczymi jak i nad tym, czy w czasie pozostawienia budowy bez nadzoru nie dzieje się nic niepokojącego. System telewizji przemysłowej może być wyposażony w rejestratory cyfrowe, detekcję ruchu czy wirtualne płoty. Warto wybierać przede wszystkim urządzenia posiadające homologację i atesty, dopuszczone do użytku na terenie naszego kraju.

ALARM UZUPEŁNIENIEM MONITORINGU

Dobrym sposobem na uzupełnienie monitoringu przemysłowego jest założenie alarmu, który w razie potrzeby powiadomi firmę chroniącą nasz obiekt o zaistniałym zagrożeniu. System alarmowy nie tylko wykryje ewentualne naruszenie mienia, ale również wybuch pożaru, zalanie mienia etc. Zależnie od tego, jaką wybierzemy opcję i dodatkowe detektory, będziemy mogli spać spokojnie nawet wtedy, gdy prace na budowie zostaną na jakiś czas wstrzymane.

Ważne jest to, aby wybierać sprawdzony system dopasowany do potrzeb danej budowy. Zależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie budowy domku letniskowego, czy ogromnej hali produkcyjnej, specjaliści powinni dokonać analizy naszych potrzeb i dobrać odpowiedni system. Przesada nie jest wskazana, gdyż często sama tabliczka informująca o monitoringu lub systemie alarmowym odstrasza potencjalnych złodziei.

STRÓŻ NA SŁUŻBIE

Sprawdzonym sposobem na ochronę mienia jest wynajęcie ochrony fizycznej, która będzie pełniła usługi nadzoru nad placem budowy. Oczywiście nie zawsze będzie to rozwiązanie idealne w czasie budowy niewielkiego domku nad jeziorem, jednak stawiając firmę w środku miasta usługi stróżujące są jak najbardziej wskazane. Dozorca powinien posiadać odpowiednie licencje, przeszkolenie w zakresie technik interwencyjnych i sztuk walki oraz znać wszelkiego rodzaju przepisy Ustawy o ochronie osób i mienia.

WSZYSTKO MA SWOJĄ CENĘ

Jak często mawia się w Polsce „okazja czyni złodzieja”. Choćby z tego powodu nie warto ryzykować i pozostawiać placu budowy bez zabezpieczenia. Zależnie od wartości inwestycji należy dobrać odpowiednie środki przestrzegając zarówno prawa budowlanego jak i norm BHP, mając na uwadze swoje interesy. Wybranie odpowiedzialnej firmy, która zainstaluje system alarmowy lub monitoring może oszczędzić koszty ponownego kupowania materiałów lub pokrywania kosztów skradzionych urządzeń. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteśmy na etapie planowania inwestycji, czy stawiamy już pierwsze cegły, zadbajmy o bezpieczeństwo placu budowy.